Redmi Note 9 Pro – overview

 

Легендата продолжува

Бестрашната Redmi Note серијал продолжувада создава неверојатно искуство

Redmi Note серијалот продаден насекаде во светот*

До Q4 2019 

 

Високо квалитетни четири камери за неверојати детали

Redmi Note 9 Pro има неверојатен сет од четири камери. Со главната камера од 64MP можете вашите омиени моменти да бидат прикажани детално без разлика на што бладораејќи и на леќата за улта широк агол, marco леќата и сензорот за длабочина 

 

8MP (ƒ/2.2)

Камера со ултра широк агол

 

64MP (ƒ/1.89)

Главна камера

 

5MP (ƒ/2.4)

Macro камера
 

 

2MP (ƒ/2.4)

Depth Camera

 

 

Секој момент е незаборавен 

Камерите со ултра висока резолуција на Redmi Note 9 Pro со AI оптимизација осигуруваат дека сте спремни да ги доловите сите моменти во било кое време. Заљубете се со фотографирање. Со Redmi Note 9 Pro, доброто живеење вреди да се запомни.

 

64MP camera, вистинското значење на Про

Загрижени дека вашите мемории ќе избледат преку време? Redmi Note 9 Pro ви помага да ги зачувате сите посебни моменти. Камерата со 64MP осигура дека ќе снимите секој детал и нема да ве разочара ултра високата резолуција.

Previous slide
Next slide

 

Малце пошироко, откријте повеќе од приказната 

Сакате да имате поширок поглед? Леќата со 108 степени ултра широк агол ви дозволува да откриете повеќе.

 

Малце поблиску, открите убавина во се 

Macro камерата со 5MP, секоја различна сцена ви ја прикажува во живосписни детали. Природни и чисти слики можат да ве што можат да ве однесат во друг свет.

 

Вистинското вие е најдоброто 

Со предна камера која има 16MP , AI оптимизиран за разликување на длабонична,одалеченост. Сликајте се ид нека светот се фокусира на вас.

 

Снимање со забавен ефект за да фатите интересни моменти

Предната камера на  Redmi Note 9 Pro е опремена со уникатна фукција за снимање забавено со 120fps. Сите ваши омилени моменти снимени со забавен ефект и зачувани трајно.

 

Побрз и помоќен 

Redmi Note серијалот не се плаши од споредби на перформанци. Redmi Note 9 Pro ќе ви обезбеди подобро искуство за учење, работа или за играње. 

 

 

Брзо полнење, долготрајност

Ништо не е посигурно од голема батерија од 5020mAh (typ) и полнач од 30W за ултра брзо полнење. Со 16 часа постојана навигација, 147 часа слушање музика и 13 часа играње можете да бидете сигурни дека Redmi Note 9 Pro ќе има секогаш доволно батерија.

 

СИМЕТРИЧЕН ДИЗАЈН, СТИЛ НА ПРВЕНЕЦ

 

Деталите го прават искуството

За да го обезбедиме најдоброто искуство, Redmi Note Pro ги следи чекорите на предходните модели без компромис за детали

 

Биди режисер на својот живот

Redmi Note 9 Pro подржува снимање со 4К со нови модови и филтри. Снимајте видеа како професионален режисер и снимајте го вашиот живот на спектакуларен начин.

 

Мод за Kaleidoscope 

Дали сте спремни за видеа со неверојатни особини? Пробајте го модот за Kaleidoscope, направете обичните сцени да изгледаат неверојатно

 

Скенер во вашиот џеб

Со модот за документација ќе имате скенер со вас секаде каде што ќе одите. Скенирајте документи, исправете ротација, тргнете сенки зголемете контраст, со Redmi Note 9 Pro можете се ова да направите за минута.

 

*UI на телефонот може да биде променето со понатомошни ажурирања