Redmi Note 9S overview

 

Qualcomm® Snapdragon™ 720G процесор

 

48MP AI quad камера

 

Од страна наместено сензор за отпечаток на прст

6.67” FHD+ DotDisplay

5020mAh (typ)
батерија со висок капацитет

18W брзо полнење

Неверојатна перформанца

Qualcomm® Snapdragon™ 720G процесор Претставување на Snapdragon’s powerful 700 серии од процесори во Redmi Note сериите за прв пат

Високи перформанци од octa-core процесор, до 2.3GHz. Петта генерација AI engine појачано со AI computing перформанци.

36% 

појаки CPU перформанци споредено со Snapdragon™ 712

18%
појаки GPU перформанци споредено со Snapdragon™ 712

5020mAh (typ) батерија со ултра висок капацитет и 18W брзо полнење

Без разлиа дали патувате, одите до работа или завршувате обврски, долготрајна батерија е потрбна. Со 5020mAh (typ) батерија со ултра висок капацитет, можете да го користите телефонот со саати без да се загрижувате дека на телефонот ке му се потроши батеријата. Redmi Note 9S поддржува 18W брзо полнење и е опремено со 22.5W брз полнач во кутијата.

147 часа

слушање музика

33 часа

зборување 

16 часа

со постојана навигација

13 часа*

играње

 

Прекриено со нано облога за против вода

 

 

   3.5 мм приклучок за слушалки        

 

               

                    IR далинско                                                         

                                     

 

                     Тип ц порта