Xiaomi Паметна Нараквица 7 – spec.

Димензии
46,5 mm x 20,7 mm x 12,25 mm
*Димензиите се за висина, ширина и дебелина.Го исклучуваат ременот
Тежина: 13,5 g
 
Ремен за Нараквицата
Големина: 160 mm-224 mm
Материјал: TPU
 
Тока за ремен – алуминиумска легура
 
Екран
1,62 инчен AMOLED дисплеј на допир
Резолуција: 192 x 490 пиксели, 326 PPI
Осветленост: до 500 nits, прилагодлива
Калено стакло со облога против отпечатоци од прсти
Лици од бенд: 100+
Приближно 25% поголема видлива површина* *Видливата површина на Xiaomi Smart Band 7 е приближно 25% поголема во споредба со Mi Smart Band 6. Податоците се добиени од Huami Labs.
 
Сензори
Високопрецизен сензор со 6 оски и PPG сензор за отчукувањата на срцето Сензор со 6 оски: акцелерометар со 3 оски со мала потрошувачка и жироскоп PPG сензор за отчукувањата на срцето со 3 оски
 
Батерија
Тип на полнење: магнетно полнење
Време на полнење: ≤2 часа
Типично време на употреба: ≥14 дена
Капацитет: 180 mAh
 
Фитнес
110+ фитнес режими
5 режими за автоматско откривање: трчање на отворено, одење, брзо одење, справа за веслање, елипсовидна трака
 
Други карактеристики
VO2 макс
Ефекти за вежбање
Оптоварување од вежби
Времетраење на закрепнувањето
 
Здравје
Следење на отчукувањата на срцето
Следење на SpO2
*Функцијата SpO2 не е наменета за дијагноза, превенција, следење, предвидување, прогноза на која било болест, истражување на физиолошки процеси или која било друга медицинска цел. Сите податоци и следење треба да се користат само за благосостојба и лична референца. Ако се чувствувате непријатно, ве молиме потпирајте се на професионални медицински помагала или консултирајте се со лекар за помош.
Следење на сонот (длабок сон, лесен сон, РЕМ и кратки дремки)
Следење на квалитетот на дишењето при спиење
Следење на женското здравје
*Оваа карактеристика не треба да се користи или да се потпира за какви било медицински цели. Можеби нема точно да ги предвиди вашите менструални циклуси или поврзани информации. Сите податоци за следење треба да се користат само за лична референца.
Следење на стрес, вежби за дишење PAI  за лична активност
 
Спецификации
5ATM водоотпорен
Апликација: Mi Fitness
Bluetooth 5.2 BLE
Оперативен систем: Android 6.0 или понова верзија, iOS 10 или понова верзија
Системски јазик: англиски, германски, италијански, француски, шпански, руски, традиционален кинески/официјален кинески и многу други.
 
Листа за пакување
Тело на Нараквицата ×1
Ремен на Нараквицата ×1
Кабел за полнење ×1
Упатство за употреба ×1