Xiaomi Smart Band 8 Straps over

Xiaomi Smart Band 8 ремени

Свежа мода
Лесно одвојливите ремени нудат уште повеќе можности за изразување на вашиот стил, со низа дизајни и материјали за ремени — па дури и сосема нов дизајн на штипка за трчање и ланче.
Xiaomi Smart Band 8

Кариран ремен

Класичен дизајн кој оди со се

Висококвалитетна увезена телешка кожа за меко, удобно чувство. Зелената карирана шема е класичен и разновиден дизајн за секоја пригода.
Xiaomi Smart Band 8

Ремен со двојна обвивка

Храбриот сеопфатен

Сакате нешто што ќе го одразува вашиот стил? Не гледајте подалеку од кожената лента со двојно обвивка. Црно-белиот дизајн со двојна обвивка совршено ја одразува вашата смела личност. Без разлика дали е облечен нагоре или надолу, ова ременче дава вистинска изјава.
Xiaomi Smart Band 8

Ремен со синџир

Кожата и металот се спојуваат

Стилската кожа и метал го прават ова ременче ѕвезда на шоуто, трансформирајќи го металниот часовник во модерен синџир нараквица. Уникатниот дизајн на синџирот не само што ја прави лентата полесна и поудобна, туку стилскиот изглед значи дека сигурно ќе стане ваш омилен додаток.
Xiaomi Smart Band 8

Ремен со плетенка

Останете кул во лето

Лесен, дише и минималистички, ременот со плетенка е совршен за лето. Достапно во светло жолта или недооценено зелена боја, така што можете да изберете да се вклопите или да се издвоите од толпата. Премиум кожа и детали за занитвам го надополнуваат вашиот трендовски летен изглед.
Xiaomi Smart Band 8

Стилски паметен приврзок

Новиот механизам за брзо ослободување го издигнува ременот на ново ниво, додека додатокот за приврзок заедно со соодветниот извонреден часовник со ѓердан го трансформираат Smart Band во парче „паметен“ накит, а сето тоа обезбедува време и функции за броење чекори.
*Активирањето на режимот на ѓердан од бендот или мобилната апликација е потребно кога го носите приврзокот. Имајте предвид дека овозможувањето на овој режим ќе ги оневозможи функциите за здравје и фитнес, како што се следење на отчукувањата на срцето и мерење на кислород во крвта. *Поради природата на тоа како се носи ланчето, може да има отстапувања во точноста на бројачот за чекори.
Xiaomi Smart Band 8

Клип за трчање
Попрофесионален тренинг

Откако ќе го активирате режимот со камчиња, вметнете ја лентата во штипката за трчање и прицврстете ја на врвките за чевли, осигурувајќи се дека часовникот е ориентиран кон вас. Ќе го мери вашето држење на трчање и ќе обезбеди различни податоци за трчање. Живописната црна и зелена шема на бои, изработена од PC пластика + TPU гумени материјали, го прават сигурен избор.
Xiaomi Smart Band 8

TPU лента

Спортски избор

Мекиот, мазен и водоотпорен ремен е совршено сеопфатно. Без разлика дали се потите или пливате, живописните бои го олеснуваат усогласувањето со вашиот атлетски стил.

Портокал изгрејсонце

Аква сина