Mi 8 Lite – Overview

Mi 8 Lite

Фотографирај со стил

Интересен избор на бои

Аурора плава| Полноќно црна

Sony 24MP селфи камера

Заслепувачко убави слики низ моќна аналитика

6.26" notched дисплеј

Ултрависок екран - тело сооднос

AI шминка

Beautify совршен за слики и видеа

Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE процесор

Специјално оптимизирано искуство во играњето

4GB+64GB, 6GB+128GB

Голема меморија и простор

Црн финиш кој се прелева и наликува на огледало

Една боја едноставно не е доволна
Сакавме да создадеме телефон кој ја менува бојата со елеганцијата на импресионистичка слика
Резултатот е Аурора плаво и Полноќно црно, бои дизајнирани за да ја ослободат фантазијата

Previous slide
Next slide

6.26" notched дисплеј

Брзо отклучување со 45% помал notch

Црн финиш кој се прелева и наликува на огледало

2.5D стакло со стилизирана целосно метална рамка која зрачи со боја

Sony 24MP селфи камера

Прегледот ги покажува сликите целосно разубавени

Моќна аналитика и 1.8μm големи пиксели. Предната камера поседува  
AI детекција на сцена и AI подесување на светло за вашите слики да се сензационални и дење и ноќе

Sony IMX 576

Sony flagship сензор за светло

1.8μm пиксели чувствителни на светло

4 во 1 Супер пиксел технологија ги подобрува сликите на слабо светло

24MP

Оптимизација на пиксели во реално време

Previous slide
Next slide

AI шминка

Совршени слики и видеа

Најновата AI шминка точно ги идентификува карактериристиките и анализира коса, веѓи и трепки за да ја истакне природната убавина и да одржи автентичен изглед. Дури и видеата се разувавени во реално време. Какво и да е вашето лице, секогаш ќе биде на вашата убава страна

Слабеење

Очи

Нос

Веѓи

Трепки

Брада

AI двојна камера 
Создавајте ремек дела

Големите 1.4μm пиксели осветлуваат и ги истакнуваат деталите на ноќните фотографии. SLR квалитетот и двојниот пиксел авто фокус овозможуваат Mi 8 lite да прави фотографии со голема брзина.

Професионален портрет режим

Магично замаглување на позадината

AI осветлување налик на студио

Професионално студио во вашиот џеб

AI детекција на сцена

Оптимизација за 27 категории на предмети

AI Динамичен Bokeh

Живо замаглени позадини

Previous slide
Next slide

Специјално оптимизирано искуство во играњето
Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE
процесор

Целосно надграден GPU и CPU за специјално оптимизирано искуство во играњето кое одржува високо ниво на визуелност од почеток до крај
14nm FinFET процесор кој дава висок перформанс и троши помалку енергија
Adreno™ 512 со високи GPU перформанси генерира визуелизација која наликува на жива До 2.2Ghz за постојано силен перформанс

Mi 8 Lite

Фотографирај со стил

Интересен избор на бои

Аурора плава | Полноќно црна

Sony 24MP селфи камера

Заслепувачко убави слики низ моќна аналитика

6.26" notched дисплеј

Ултрависок екран со тело сооднос

AI шминка

Beautify совршен за слики и видеа

Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE процесор

Специјално оптимизирано искуство во играњето

4GB+64GB, 6GB+128GB

Голема меморија и простор