Mi A2 Lite

top_logo

Mi A2 Lite

Двојна камера, дводневна батерија

AI Двојна Камера | 4000mAh Батерија | 19:9 Целосен екран 

12MP + 5MP двојна камера 
Големи 1.25um пиксели

5.84” FHD notched дисплеј
19:9 Дисплеј на цел екран

4000mAh 
батерија со висок капацитет

Android 1
Најновата иновација од Google

 

Двојната камера е AI подржана за да овозможи подобрени можности при фотографирање

Со помош на AI семантичка сегментација, 12MP + 5MP двојната камера ја замаглува позадината и ги заострува аглите.

Снимете ја целата ваша убавина

Beautify 4.0
ја гледа вашата уникатност

Низ својот алгоритам за учење, предната камера
ги детерминира вашите значајни карактеристики
за да ја нагласи вашата природна убавина 

Ги одстранува темните кругови под вашите очи 

Отстранува акни и дамки 

Истакнува карактеристики

Ја осветлува кожата

Батеријата со висок капацитет ги
задоволува сите ваши потреби. 

Користете го телефонот цел ден со 4000mAh батеријата. 
Слушајте музика до 34 часа или зборувајте до 19.5 часа со едно полнење*.

19:9 Дисплеј на цел екран

Доживејте ја подобрената визуелизација со чистината на 432 пиксели на инч и брилијантноста на 84% NTSC боја.

Octa-core процесор за оптимално играње

Qualcomm® Snapdragon™ 625 нуди одличен баланс помеѓу перформансите и потрошувачката на енергија. Можете да играте подолго без да ја потрошите батеријата..

Метално тело, елегантен и сигурен во вашата рака 

2.5D стаклениот дисплеј беспрекорно навлегува во металното тело, совршен во вашата рака

Двојна нано СИМ картичка + микроSD простор
Простор кој може да се зголеми до 256GB

Вметнете две сим картички наеднаш и згомемете го вашиот простор до 256 GB.

Дизајниран од Google.

Паметен, сигурен и едноставно прекрасен**.

Google Lens

Пребарувајте низ вашите фотографии како никогаш досега

Google Photos

Лесно пребарувајте и споделувајте спомени

Google Play Protect

Со месечни безбедносни ажурирања*** и вграден Google Play Protect

Дознајте повеќе за Андроид 1 >

>

Previous slide
Next slide