Mi A2 – Overview

Mi A2

Совршена 20MP Камера

20MP + 12MP Двојна камера | 20MP Предна камера| Ултра тенок дизајн | Snapdragon 660 AIE

Previous slide
Next slide

20MP + 12MP Двојна AI Камера

Совршена и дење и ноќе

Технологија на паметни леќо* Базирана на Sony light сензори и  ƒ/1.75** се изборот за најквалитетна фотографија.
Направи совршени фотографии преку ден со 12MP леќа и големи 1.25μm пиксели. Навечер сликите се посветли со 20MP леќа и 4 во 1 супер пиксел. Ултра големи 2μm пиксели кои што ја зголемуваат осетливоста до 4 пати.

*Избирањето на Smart објектив е достапно само за портрет. Поддршка ќе биде додадена за типичен режим на фотографии во идно ажурирање.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

20MP ПРЕДНА КАМЕРА

AI Beautify 4.0

Покажи ја својата убавина на светот!

4-во-1 Супер пиксел за ноќе

2μm ултра големи пиксели

SONY IMX 376

Sony сензори за светлина

AI Заматување на позадина

Висок квалитет

4500K

Блиц

20MP

Појасни фотографии

HDR

Вистисни и живописни фотографии

Широк поглед

18:9 сооднос на екран

5.99″ FHD + голем дисплеј

Форма и функционалности на дисплеј

2.5D Corning® Gorilla® Glass 5 дисплеј

Оптимално отпорен на удари

Подобро управување и контрола

Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE процесор

14nm FinFET процесор со високи перформанси и мала потрошувачка на батерија
Adreno™ 512 квалитетен GPU генерира графика со реален изглед
До 2.2Ghz за најдобри перформанси

Елегантен стил

Ултра-тенок дизајн

Целосно метално тело

Помала лизгавост во рака

Телефон кој работи за тебе

Android One*** телефоните ја имаат последната генерација AI произведена од иновативниот Google*** 
Автоматско прилагодување за полесно функционирање во текот на денот.

Повеќе за Mi A2

8 јадрен процесор

4+32GB/4+64GB/6+128GB

Сензор за отисок

IR читач

Двоен нано -SIM

3010mAh(typ) батерија

Previous slide
Next slide

** Спецификациите на камерата прикажани во прилагодувањата на камерата може да се заокружат од вистинската бројка. Консултирајте ја страницата за официјални спецификации на производот за прецизни спецификации на камерата. *** Google и Android One се трговски марки на Google LLC.