Mi MIX 2S – 6/64 GB

Previous slide
Next slide

Дисплеј на целиот екран, закривен керамички дизајн

Mi MIX серијата е навистина уметничко дело. Дизајнот е меѓународно признат, доби многу интернационални награди и се наоѓа во познати светски музеи.

Дел од Центар Помпиду, Францускиот национален центар за уметност и култура 

Дел од Националниот музеј за дизајн, Минхен

Mi MIX 2S дел од Музеј за дизајн, Хелсинки

GOOD DESIGN – Победник

iF design награда

IDEA – добитник за златна награда

Закривен керамички дизајн, уметност од технологија

Ултра светлосно осетлива AI камера

Mi MIX 2S нуди неверојатен квалитет на слика со двојната камера. Овој карактеристичен двоканален фотоапарат содржи масивни пиксели од 1.4μm и дво пикселен автофокус, што ја подобрува осветленоста и квалитетот на сликата, додека драстично ја подобрува брзината на фокусот, особено при услови на слаба осветленост.

SONY IMX363

SONY IMX363

Оптички зум

Професионални слики

Големи 1.4μm пиксели

Двоен пиксел автофокус

Snapdragon 845 chipset
6 GB RAM + 128 GB простор

Врвот во перформансите

Snapdragon 845 е водечки процесор на Qualcomm во годината, вклучувајќи ги и мемориските опции со до 6 GB RAM и до 128 GB складирање. Уживајте во повисоки квалитети на слика додека ги играте и најновите игри, со помало трошење на батерија и загревање

Процесор со макс 2.8GHz брзина, 30% побрзо од претходната генерација

30%

GPU 30% побрзо од претходната генерација

30%

AnTuTu benchmark 30% подобар резултат

30%

За 3 пати повисоки перформанси на АI од предходната генерација

Qi стандардно безжично полнење

Mi MIX 2S поддржува безжично полнење базирано на стандардот Qi. Ние исто така го претставивме погодното Mi Wireless полнење кое официјално е сертифицирано од страна на Qi, исполнувајќи строги безбедносни стандарди без разлика дали полните Mi MIX 2S или други уреди кои се компатибилни со Qi.

Previous slide
Next slide

AI детекција на сцена

Сакате да се чувствувате како да поседувате супер-камера?
Ќе добиете паметен и адаптивен одговор, без разлика дали ќе ја фотографирате утринската убавина на изгрејсонцето  или вашето домашно милениче во момент на игра. Ги оптимизира поставувањата на камерата за секоја ситуација за да ве трансформира од аматер во мајсторски фотограф.

AI dynamic bokeh
AI scene detection
Previous slide
Next slide

* Забелешка: AI динамичната боке и AI сцената за откривање нема да бидат достапни надвор од кутијата и ќе бидат достапни преку OTA. Ве молиме погледнете го официјалниот MIUI веб-сајт (www.miui.com) за идни изданија на оваа функција.

Mi MIX 2S
Snapdragon 845

Изнонредни перформанси

Уметничко ремек-дело

Дисплеј на целиот екран + заоблен керамички дизајн

AI-збогатена фотографија

Неверојантно AI dreamscaping

Ултра-сензитивна AI двојна камера

Врвни перформанси дури и во просторија која е затемнета или осветлена од задна страна.

Qi бежично полнење со високи перформанси

7.5W бежично брзо полнење

Збогатена реалност

Ги подржува компатибилните AR игри и апликации

Мулти-фунционален NFC

Подржува читање/пишување, емулација на картички, Android Pay и пренос на фајлови

Глобална компатибилност

Може да користи 43 бенда/6 модуса