Pocophone F1 – 6/128 GB

Крал на брзината

VIDEO

Snapdragon™ 845

До 2.8 GHz со AIE 845

Водено ладење

Водечки перфрорманси во индустријата

4000mAh (typ) Батерија

Брзо полнење™ 3.0

MIUI for POCO

Полесен, побрз и по елегантен

AI двојна камера

 Двоен пиксел автофокус

20MP предна камера

Супер Пиксел

Перформанс кој е едноставно непобедлив

Qualcomm® Snapdragon™ 845
Flagship processor with AIE 845

POCO F1 работи на Qualcomm® Snapdragon™ 845 мобилна платформа, што значи дека го добивате моќниот AI мотор на Snapdragon на нивниот последен 10nm класа flagship чип. Уживајте во супериорен перформанс со помала потрошувачка.

AIE 845

300% AI перформанс на 835

10nm process

8 јадрен Kryo™ 385 CPU архитектура

Adreno™ 630

30% подобрен перформанс во однос на предходната генерација на GPU

Up to 6GB + 128GB

LPDDR4X и UFS 2.1

LiquidCool Технологија (водено ладење)
Долготраен врвен перформанс

Технологијата на водено ладење ги одржува ладни главните компоненти на POCOPHONE F1, дизајнирана ексклузивно за телефони за играње (gaming) Без разлика колку долго играте, ладниот процесор нема проблем со одржување на стабилноста и аутпутот на висока фреквенција. Збогувајте се со спората реакција и замрзнати екрани, овој телефон е брз и останува брз.

4000mAh со Брзо полнење

Батеријата 4000mAh (typ) со висок капацитет има издржливост да ви овозможи да играте и сликате без да се двоумите. Нуди доволно моќ за 30 часови разговор или слушање 146 часа аудио снимки со едно полнење. *
Подржува Quick Charge 3.0. Потрошена батерија? Нема проблем. Брзото полнење за кратко ја надополнува батеријата.

Забелешки: Сите податоци се базираат на спецификации за проектирање, лабораториски податоци и добавувачи. Податоците за тестирање може да се разликуваат малку помеѓу различни верзии на тестирања и средини за тестирање.

Совршени фотографии 

Двојна камера со двоен пиксел автофокус
Брз фокус и при многу слабо светло

Двојната 12MP + 5MP AI камера содржи и двоен пиксел автофокус и 1.4μm пиксел сензор во главната леќа, подобрувајќи ги светлината и квалитетот на сликите. Брзината на фокусот е драстично подобрен, особено во движење или во услови на слаба светлина.

1.4μm голем пиксел

Портрет режим

Хардверско мулти-рамка намалување на звук

EIS за знимање на видео

Слики од POCOPHONE F1

AI детекција на сцена: 
Паметна идентификација, реално време

Нашата AI камера може да разликува помеѓу 206 вообичаени сцени и автоматски да ги подеси експозицијата, заситеноста и други отимизации.

20MP предна камера
Фатете неверојатни моменти

Моќни аналитички способности здружени со 2μm large pixel (4-in-1 супер пиксел) технологија со цел да ви овозможат јасни и блескави селфи слики. 
AI Beautify 4.0 и прецизниот bokeh ефект секоја слика ја прават како да е сликана пред студиско платно.

MIUI for POCO

Полесен, побрз и елегантен

MIUI го приспособивме специјално за POCOPHONE за да го направиме полесен, побрз и помазен. Сега опремен со турбо мотор, POCOPHONE F1 ви нуди подобрена сензитивност на допир и побрзо стартување на апликациите. Можете да го заборавите пребарувањето низ телефонот за да најдете одредена апликација. Новата лесно прилагодлива фиока за апликации на POCOPHONE ги категоризира апликациите со цел да го олесни пребарувањето.

MIUI за POCO ви обезбедува безбедност на телефонот со редовни patches и ажурирања од Google.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО

УШТЕ ПОВЕЌЕ ИЗНЕНАДУВАЊА

IR ОТКЛУЧУВАЊЕ СО ЛИЦЕ

Опремен со инфраред светлосен сензор и инфраред камера,
отклучувањето со лице е секогаш успешно, дури и во темница.

.

Забелешка: Оваа функција може да биде достапна само за телефони што се продаваат во одредени региони. Карактеристиката можеби не е достапна надвор од кутијата во некои од овие региони и ќе биде додадена подоцна преку ажурирање на ОТА.

POCOPHONE F1 заштитена едиција

POCOPHONE F1 заштитената едиција има црн панел вграден со DuPont™ Kevlar® арамид влакна. Супер издржливиот материјал кој е отпорен на топлина нашироко се користи во апликации во авијација, војска и  професионален велосипедизам. Софистицираната текстура му дава на POCOPHONE F1 грациозен изглед и се истакнува помеѓу обичните производи. .

Сите излези кои ви се потребни

Покрај популарниот тип Ц излез, POCOPHONE F1 доаѓа со 3.5mm аудио излез кој ретко се гледа кај модерните flagship телефони. Слободно слушајте музика и аудио игри додека телефонот се полни.

Подобрен дисплеј на целиот екран

Движењата на цел екран кои се системски подржани нудат ново искуство на 18.7:9 дисплеј на целиот екран. Меѓународно признатото Corning® Gorilla® стакло е високо отпорен на амортизирање, што значи дека телефонот можете да го корисите без никакви грижи.

Останете заштитени

Previous slide
Next slide