Amazfit GTS

Original price was: 7.590 ден.Current price is: 4.990 ден.

Димензии

Тежина(без ременчето)

Материјалот со кој е направен

Материјалот на ременчето

Должина на ременчето

Ширина на ременчето

Траење на водоотпорност

Екран

Екран за допир

Сензори

43.25 x 36.25 x 9.4mm

Отприлика 24.8g

Aircraft-grade aluminum alloy, polymer material

Силикон

120 mm (долго), 87 mm (кратко)

20mm

5 ATM

1.65″ AMOLED, резолуција 348 x 442, 341ppi, 100% NTSC

Corning Gorilla 3 генерација од калено стакло + слој за против отпечатоци

BioTrackerTM PPG Bio-Tracking оптички сензор
6-axis acceleration sensor
3-axis geomagnetic sensor
сензор за притисок на воздух
снзор за светлина 

Bluetooth

Батерија

Време за полнење

Начин на полнење

Времетраење на батерија

 

 

 

Оперативни системи што подржува

Додатоци 

Апликации

BT5.0 BLE

220mAh lithium-ion polymer battery 

Отприлика 2 часа

Магетно / 2-pins POGO pin

Секојдневна употреба: 14 дена
Следење за пулсот цело време,анализа за време спиење; 150 нотификации, вртење на зглоб за гледање на саат 30 пати, 5 мин за сите други операции; вежбање 3 пати неделно и GPS  пуштен постојано.

Основна функција само: 46 денови
Само гледање на часот

Android 5.0 или iOS 10.0 и нагоре.

Магнетен полнач, упатство за корисникот

Amazfit App

Боја : Blue
Исчисти

SKU: Недостапно Категории: , ,