Amazfit T-Rex

8.490 ден

Димензии

Тежина

Хидроизолација

Екран

Екран на допир

Сензори

 

Позиционирање

Поврзаност

Батерија

Додатоци

Полнење

Траење на батеријата

 

 

 

 

Материјал за тело

Поддржани уреди

47.7 X 47.7 X 13.5 mm

58gr (со ремче)

5ATM, го поддржува пливањето

1.3”AMOLED, Резолуција 360 x 360

Corning Gorilla Glass 3 + слој против отпечатоци од прсти

Оптички сензор за био – следење BioTrackerTM PPG 3 – оски сензор за забрзување.

Геомагнетски сензор и сензор за светло на околината.

GPS + GLONASS

Bluetooth 5.0/BLE

390mAh LiPo (Minimum value)

База за магнетно полнење, упатство за корисник.

Магнетно полнење

Времетраење на дневно ниво: 20 ден. Следење на отчукувањата на срцето постојано, следење на спиењето; GPS се вклучува за 13 минути на ден, се испраќаат по 150 пораки дневно кои го активираат екранот, зглобот се крева 30 пати со кој се активира екранот, 5 минути други операции. Базична опција за гледање: 66 дена. Исклучено е поврзување со Bluetooth со телефон, мониторирање на срцевиот ритам и други функции, екран активиран со навалување на зглобот 100 пати на ден. GPS континуирано работно време: 20 часа GPS се активира за да се следи вежбањето и да се следи срцевиот ритам.

Полимерни материјали

Android 5.0 or iOS 10.0 and above

Боја : Rock black
Исчисти

SKU: Недостапно Категории: ,