Mi Laser Projector 150″

139.990 ден


Основни информации

Име – Mi Laser Projector 150″

Модел – MJJGYY02FM

Димензија на производ – 410мм × 291мм × 88мм (главен уред)

Тежина на продукт –  7.0 кг

Боја на продукт – Бела


Оптички параметри и спецификации за квалитет

Технологија на дисплеј – 0.47 инчи DMD

Резолуција на дисплеј – Full HD (1920×1080)

Компатибилна резолуција – 4K

Технологија на зачење на светлина – ALPD 3.0

Режим за јачина на светлина – продуцира светлина со јачина од 5000 лумени

 Можности: осветлување, гледање, стандард.

 Автоматски: режим за штедење на енергија, режим за заштита на очите.

Уникатна вредност на осветленоста – JBMA > 80%

Опсег на боја – NTSC 80% ~ 85%

Централен сооднос на контраст 2500:1 ~ 3500:1

Топлина на светлина Стандардна, Ладна, Топла


Параметри на проекција

Сооднос на проекција (TR) – 0.233 : 1

Големина на дисплеј –  Препорачаната најдобра големина на гледање е 80-150 инчи


Спецификации на системот

Процесор CPU T962X Cortex-A53 quad-core 1.5GHz /64-bit

RAM меморија 2GB DDR4

Вградена меморија 16GB eMMC брза флеш меморија


Функционалности на системот

Оперативен систем – Гугл Андроид систем

Андроид систем – Андроид 8.1

Wi-Fi Двоен-бенд 2.4 / 5GHz

Блутут – Bluetooth 4.0 / BLE 

Динамички слики –  Поддржува HDR

Режим за – вклучување и исклучување

Фокус на леќа –  Електричен фокус


Звук

Звучни ефекти – DOLBY

Звучник – Целосна фреквенција * 2 + висока фреквенција * 2


Далечинско управување

Блутут далечинско управување – Блутут, гласовно и на допир


Порти

Поврзување од задна страна – Етернет порта x1, SPDIF x1 (коаксијален / оптички), Аудио излез x1, AV 3.5×1, Порт со Flash Drive x1

 HDMI2.0 / ARC x1, HDMI2.0 x2

Странично поврзување – Flash Drive Port x1


Клучна светилка

Ефект на дишење – Бела (вклучување, исклучување, стартување)


Безбедност и заштита на очи

Ласерска ТВ заштита за очи – анти-сензор за директно гледање


Заштита од температура

Софтверска контрола –  Автоматска контрола на температура

Детекција на хардвер – заштита од прегревање


Бучава

Стандардно –  Стандарден режим при температура од 25 ℃ < 32 dB

 


Електрични спецификации

Потрошувачка на енергија 250W (макс.)

Влезна моќност 100-240V @ 50 / 60Hz

Потрошувачка на енергија во режим на мирување <0.5W


Серфификат за безбедност
 

Сигурност на ласер – Класа 1


Сертификација за енергетска ефикасност

Стандарди за енергетска ефикасност Искусете ги националните стандардни за енергетска ефикасност ниво-C


Сертификати

Домашни и интернациоланли DOLBY, DTS, HDMI, BQB


Пакетот содржи

Кабел за напојување х 1
Далечински управувач х 1
Ткаенина за бришење х 1
Упатство / Три гаранции х 1
Заштитна фолија- шасија за заштитна фолија,  далечински управуван заштитен филм


Останато

Температура на складирање – 20 ℃ ~ 55 ℃
Работна температура 0 ℃ ~ 40 ℃
Работна влажност 20% ~ 80%

Нема на залиха

Категорија: