Xiaomi Air Fryer 6L


Air Fryer 6L

Гответе за сите
Пржење на воздух | Печење | Одмрзнување | Ферментација
Поздраво од длабоко пржење
3D брзо циркулирачки топол воздух Помалку масло, храна со малку маснотии
Прилагодлив капацитет од 6L/3L
За сингл, пријатели или семејна употреба Задоволете различни потреби за секоја пригода
NTC паметна контрола на температурата
Вграден сензор за температура Попрецизна контрола на топлината
Опсег на ниски температури од 40–80°C
Одмрзнување, ферментација Поширок опсег на можности за готвење
Паметна контролна табла
Контрола на допир Лесни за употреба, мултифункционални икони
Потсетник за тресење
Порамномерно загревање Повкусно готвење
Интелигентен почеток/пауза
Извлечете ја корпата за да го паузирате Побезбедно готвење
Двослоен нелеплив слој
Отпорен на абење Лесен за чистење

Циркулација на загреан воздух од 360° за помалку готвење со масло

Грејниот елемент од не’рѓосувачки челик брзо ја достигнува целната температура и се комбинира со системот за циркулација на топол воздух за да ги филтрира мастите додека ефикасно ја задржува влагата, за здрава, со малку маснотии и вкусна храна.

1500W висока моќност

Вентилатор со 9 сечила

Голем капацитет од 6L
Забава за сите

Со голем капацитет, фритезата може лесно да собере многу храна и да готви доволно за сите во една серија.

15 пилешки крилца

8-инчна пица

9 пити со јајца

*Индицираниот капацитет на храна е само за референца. Може да варира во зависност од типот на зготвена храна.

Иновативен дизајн со прилагодлив капацитет

Лесно префрлување од 6L на 3L со фиока што се прилагодува на висина

Ставете го садот за пржење на пониско ниво за да уживате во готвењето од 6 литри и да го максимизирате капацитетот.

Ставете го садот за пржење на горното ниво за да почувствувате 3L, да ја заглавите влагата и да создадете покрцкав вкус.

Поставување 3L: Едноставно ставете го садот за пржење на горната шина (Забелешка: Не ставајте храна над линијата MAX).

NTC прецизна контрола на топлина 40–200°C широк температурен опсег

Идеален за одмрзнување и ферментација на ниски температури, како и за печење и омекнување на средна до висока температура. Вграден NTC сензор за температура за фино подесена, попрецизна контрола на топлината и поефикасно готвење.

Опсег на ниски температури: 40–80°C

Јогурт

Температура: 40°C Време на ферментација на ниска температура: 8 ч

Одмрзнување

Температура: 40°C Време на одмрзнување на ниска температура: 20 мин

Опсег на висока температура: 80–200°C

помфрит

200°C за 18 мин

Пилешки крилца

180°C за 15 мин

Стек

200°C за 12 мин

Тарти со јајца

180°C за 15 мин

Риба на скара

195°C за 10 мин

Печен зеленчук

180°C за 15 мин

Паметна интерактивна контролна табла за готвење интелигентно и вкусно

Лесно подгответе ги вашите омилени јадења користејќи 6 претходно поставени режими или поставете ја температурата и времето рачно. Функцијата за потсетник за тресење автоматски ги потсетува корисниците да ја тресат храната за да се осигураат дека се готви рамномерно.

Паметно палење-пауза за безбедност

Вградениот микропрекинувач го паузира готвењето кога ќе ја извадите корпата и ја продолжува програмата кога ќе ја затворите, што го прави полесно и побезбедно додавањето или проверката на храната.

Нелеплив слој за чистење без напор

Без лепење или печење, само исплакнете и избришете

Детали за производот

Отстранлив цедечкa решетка

Повеќенаменски плех за пржење за цедење масло и прилагодување на капацитетот

Рачка отпорна на топлина

Удобно и безбедно за држење

Заден отвор за ладење

Брзо ладење за подолг животен век.

Гумени стапала што не се лизгаат

Зголемено триење и поголема стабилност