Претставен Redmi Note 7


Уредот доаѓа со импресивен 48 мегапикселен главен сензор на Samsung, заедно со 5 мегапикселна секундарна камера. Главната камера користи модерна технологија, која и овозможува да комбинира четири пиксели во еден, со цел да креира поквалитетни фотографии при ниска светлина. Селфи камерата истотака е одлична, со сензор од 13 мегапиксели и AI способности.
Инаку, селфи камерата е сместена на т.н “waterdrop notch”, кој овозможува голем екран, од 6.3 инчи со резолуција од 2340×1080 пиксели и минимални рамки околу него.
Во внатрешноста, како и кај повеќето уреди од средната класа, се наоѓа Snapdragon 660, заедно со 3GB RAM и 32GB меморија. Работи на батерија од 4000mAh, која поддржува Quick Charge 4.

Во Македонија се очекува да пристигне веднаш по претставување на глобалната верзија.

Напишете коментар